Program magazynowy do czego służy?

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w zakresie obrotu towarowego, powinni zaopatrzyć się w odpowiedni program do zarządzania gospodarką magazynową. Program w wersji online może ułatwić przedsiębiorcom bieżącą ewidencję towarów posiadanych na magazynie, która mieć szczególne znaczenie w przypadku gdy obrót dokonywany jest na szerszą skalę w niewielkich odstępach czasu. Odpowiednie ewidencjonowanie towarów i bieżąca informacja o stanie ma wpływ na efektywną sprzedaż, zatem program magazynowy należy wybrać z głową.

Dobry program magazynowy kluczem do sukcesu

Szukając odpowiedniego programu magazynowego warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Wybierając program kierować należy się wymogami prawnymi oraz łatwością użytkowania. Z ważniejszych funkcji programu jakimi powinniśmy się zainteresować, wskazać należy:

- automatyczne wystawianie dokumentów magazynowych,

- możliwość pracy na wielu magazynach jednocześnie,

- bieżąca informacja o stanach produktów,

- metoda FIFO i FEFO,

- integracje z e-commerce,

- JPK_FA i JPK_MAG,

- grupy cenowe i rabatowe.

Idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców może okazać się program magazynowy z funkcją fakturowania, zintegrowany z platformami e-commerce. Wystawianie dokumentów sprzedaży bezpośrednio z platformy sprzedaży z automatycznym generowaniem dokumentów magazynowych i aktualizowaniem stanu towarów na magazynie może okazać się strzałem w dziesiątkę!