Coraz więcej małych i mikro przedsiębiorstw zwalnia swoje księgowe i korzysta z usług księgowości on-line. Dlaczego księgowanie przez internet jest takie korzystne?

E-księgowość to przyszłościowy sposób prowadzenia dokumentów firmowych. Obsługa programu on-line nie różni się praktycznie niczym od obsługi powszechnych komputerowych aplikacji księgowych. Wystarczy kilka kliknięć myszką i polecenie księgowania zostanie automatycznie zrobione przez system. Dodatkowo, do samodzielnego prowadzenia rachunkowości nie jest konieczna wiedza podatkowa, bo nad poprawnością procesów księgowych czuwa wielu specjalistów. Co zatem sprawia, że e-księgowość tak bardzo wyróżnia się na runku? To, że jest tania. Za nieznaczną sumę, na ogół nie przekraczającą 50 zł, otrzymuje się dostęp do ogromnego narzędzia księgującego. Nie jest także wymagany zakup aktualizacji, jak to jest w przypadku oprogramowania instalowanego na komputerze. Co Ważne, Istotne jest także to, że dostęp do dokumentacji firmowej jest możliwy przez całą dobę, i co ważne, z dowolnego miejsca na świecie. Potrzebne jest tylko połączenie dosieci internetowej. Biznesmen nie jest zatem w żaden sposób ograniczany, gdyż wszystkie czynności księgujące może robić równie dobrze, siedząc wygodnie w swoim fotelu, jak i, jeśli sytuacja tego wymaga, z każdego innego miejsca na świecie.

Księgowość internetowa dedykowana jest do wszystkich małych i mikro firm, u których to dokumenty firmowe nie są skomplikowane prawnie i nie wymagają konsultacji prawniczych. W przypadku korporacji i potężnych firm produkcyjnych, niezbędne są usługi prawników i doradców podatkowych.