Płatnik jest znany każdej osobie pracującej w kadrach. Choć mógłby już być dawno zapomniany, nadal wiele firm korzysta z tego rozwiązania ze względu na dostępność i cenę. Na rynku od dawna istnieją alternatywy dla programu, prawdopodobnie bardziej intuicyjne i rozbudowane, większość z nich jest także darmowa.

Czym jest płatnik?

Program płatnik jest ogólnodostępnym, darmowym programem stworzonym w celu wysyłki dokumentów ubezpieczeniowych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przez przedsiębiorców zatrudniających pracowników. Program jest darmowy dla każdego i do pobrania na komputery z systemem Windows. Przez dłuższy czas był to główny i całościowy program pośredniczący między przedsiębiorcami a ZUSem, pozwalał wysyłać każdy rodzaj dokumentu i zaznaczać błędy na bieżąco. 

Alternatywa dla płatnika 

Odkąd na rynku zaczęły pojawiać się alternatywy, płatnik przestał być tak popularnym narzędziem jak niegdyś. Alternatywy proponowane przedsiębiorcom są bardziej intuicyjne, przejrzyste i mają więcej funkcji, ale przede wszystkim, również są za również ogólnodostępne i za darmo. Jednym z lepszych odpowiedników płatnika jest program do kadr i płac za darmo, który przez cały rok jest dostępny dla wszystkich bez opłat i zobowiązań. Odkryj najlepsze rozwiązanie dla swojej firmy!